MISIJA

Teikti įvairiapusę pagalbą vaikams augantiems su širdies ligomis ir jų artimiausiems šeimos nariams. Skatinti reabilitacinių paslaugų prieinamumą, padėti neįgaliesiems integruotis visuomenėje ir atstovauti širdukų poreikius valdžios institucijose.

VIZIJA

Suburti širdies ligomis sergančius bei padėti įgyvendinti mažųjų pacientų poreikius, spręsti problemas su kuriomis susiduria šeimos auginančios vaikus sergančius širdies ligomis siekiant tapti įtakinga užuovėja visoje Lietuvoje.

TIKSLAI

Vykdyti švietėjišką veiklą, ugdyti pacientų sąmoningumą sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, racionalios mitybos ir kitais sveikatinimo klausimais, teikti informaciją, organizuoti ir dalyvauti renginiuose, viešinti "širdukų" problemas.

Istorija

Įgimtą širdies ydą gali turėti maždaug 8 iš 1000 naujagimių. Nepaisant tobulėjančio chirurginio gydymo ir diagnostikos, tėvams, išgirdus apie vaiko širdies ligą, yra labai sunku. Operacijos laukimas, didžiulė baimė, nežinomybė ir viltis, reabilitacija – visus šiuos etapus pereina dauguma tėvų, auginančių vaiką su įgimta širdies yda. Medikai išgelbsti vaiko gyvybę, suteikdami naują gyvenimo kokybę. Sergantįjį širdies yda kartais dar lydi ir kitos sveikatos problemos, sutrinka įprasta raida, tad būtina pagalba, kad vaikas galėtų gyventi visavertį gyvenimą. Patirti stiprūs išgyvenimai, rūpestis dėl vaiko ateities panašaus likimo šeimas suvienija.

2008 m. rudenį Daiva Jonauskienė, auginanti dukterį su sudėtinga įgimta širdies yda, buvo deleguota į Berlyną į Europos šalių įgimtų širdies ydų pacientų bei tėvų, auginančių vaikus su širdies ydomis, konferenciją. Ten, išklausius dvidešimties Europos šalių organizacijų prisistatymus apie vykdomą jų veiklą, ji suprato svarbą ir būtinybę įkurti organizaciją Lietuvoje. Lietuvoje organizacijos, vienijančios širdukus, nebuvo. Todėl išvien su kitais tėvais ėmėsi šios iniciatyvos. Taip 2008 metais Lietuvoje buvo įkurta Vaiko Širdies Asociacija.

Vaiko Širdies Asociacija tarptautinėje bendrijoje taip pat jau keleri metai, yra oficiali ECHDO (European Congenital Heart Disease Organization) narė, į kurią susitelkę Europos įgimtų širdies ydų turinčių mažųjų ligonių tėvai ir paaugliai, augantys su širdies ydomis, medikai ir mokslininkai.

Vaiko Širdies Asociacija yra ne pelno siekianti organizacija, dirbanti labdaros pagrindais, remianti Santariškių II širdies chirurgijos skyrių, padedanti vaikams, gimusiems su įgimtomis širdies ir kraujotakos ligomis, po širdies operacijų, transplantacijų, nuolat padedanti šiems vaikučiams ir jų tėveliams.


Jeigu Jūs auginate vaiką su įgimta širdies yda ir norite bendrauti, dalintis patirtimi, patarti ar gauti patarimų, maloniai kviečiame į savo būrį! Susivienykime dėl savo vaikų ateities!

KONTAKTAI

VAIKO ŠIRDIES ASOCIACIJA
Tel. Nr.: +37068258837
El. paštas: vaikosirdis@gmail.com
Įmonės kodas: 302295577
Banko sąskaita: LT417300010113058250
SWIFT kodas HABALT22, AB „Swedbank"
Adresas: Minijos 1, Kartena, Kretingos raj. LT-97340

TURITE KLAUSIMŲ, PASIŪLYMŲ ARBA KOMENTARŲ? PARAŠYKITE MUMS!