Vilnietė Laura (pavardė redakcijai žinoma – red.) augina metų ir dviejų mėnesių sūnelį su širdies yda. Moteris sako, kad visuomenė net nenutuokia, kokio rimtumo situacija yra turėti širdies ydą: vaikai negauna normalios reabilitacijos, šeimoms reikalinga psichologinė pagalba, kurios nėra, vaikams nėra galimybės pasirinkti kokybiškus vaistus, o vadinamieji širdukai sulaukia mažai tiek visos visuomenės, tiek žiniasklaidos dėmesio.

Artėjant gražiausioms metų šventėms Vaiko Širdies Asociacija, ne pelno siekianti organizacija įsteigta Kretingos rajone, veiklą vykdanti visoje Lietuvoje, surengė kalėdinį renginį Santariškių klinikų II širdies chirurgijos skyriuje. Jo metu asociacijos nariai, partneriai bei rėmėjai skyriuje gydomus vaikus. Neseniai 8-ąjį gimtadienį paminėjusi asociacija jau turi mecenatus – prieš Šv. Kalėdas jais tapo „KG Group“ priklausantys Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai.

Artėjant gražiausioms metų šventėms Vaiko širdies asociacija surengė kalėdinį renginį Santariškių klinikų II širdies chirurgijos skyriuje. Jo metu asociacijos nariai, partneriai bei rėmėjai lankė skyriuje gydomus vaikus. Neseniai 8-ąjį gimtadienį paminėjusi asociacija jau turi mecenatus – prieš Kalėdas jais tapo „KG Group“ priklausantys Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai, - skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Gruodžio 19 dieną MTF Projektų skyrius ir Muzikinio teatro studijų programos studentė Agnė Levickaitė su kolege Karolina Macyte, kurios abi yra trupės “Gyvi teatre” įkūrėjos, buvo išvykusios į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę. Tai buvo Vaiko Širdies Asociacijos surengtas kalėdinis renginys II-jame širdies chirurgijos skyriuje gydomiems vaikučiams. Agnė Levickaitė įsikūnijo į bitutę ir visus ligoniukus apdovanojo gera nuotaika bei dovanomis.

Rugpjūčio 16-23d. aštuonias dienas prie pat jūros ilsėjosi per 60 stovyklautojų iš visos Lietuvos, kuriems poilsį ir pramogas organizavo Vaiko širdies asociacija. Jau šeštus metus Palangos poilsio ir reabilitacijos centras ,,Pušynas“ dovanoja poilsį mediniuose nameliuose bei puikų maitinimą šeimoms, auginančioms vaikus su įgimtomis širdies ligomis, po itin sudėtingų širdies operacijų.

Ant Vaiko širdies asociacijos prezidentės Daivos Jonauskienės delno – nedidelė raudona širdelė. Tai ne tik keramikos dirbinys. Tai – simbolis. Vilties ir sugrąžinto gyvenimo, vėl nušvitusio džiaugsmu ir noru dalytis širdies gerumu. Tai bendrystės ir pasitikėjimo vieni kitais simbolis. Jį pasirinkusi prieš 7-erius metus susikūrusi Vaiko širdies asociacija konkrečiais darbais stengiasi pateisinti visas šio simbolio prasmes.

Kartu su Roma Terese ligoninėje praleisti metai D.Jonauskienę išmokė į gyvenimą žvelgti visai kitomis akimis. Išgyvendama savo skausmą, Daiva matė – ji ne viena. Kūdikiams, vaikams, paaugliams numatytų širdies operacijų laukimą gaubia didžiulis nerimas. „Visi gyvena viltimi, bet baimės šiame skyriuje – dvigubai daugiau, – pasakoja moteris. – Ir nėra kam jos išsklaidyti. Apkabinti, priglausti, paguosti. Mano dukrelė maža, ji dar nesuvokė, kas vyksta, jai svarbiausia – kad mama būtų šalia. Tačiau kokią baimę išgyvena paaugliai, matydami, kaip nuo jų ašaras slepia tėvai? O kiek šios operacijos kainuoja artimiesiems, kankinamiems nežinios: ar operacija pavyks, ar išgyvens, ar sveikata pagerės? Tokiame skyriuje būtinai reikalingas psichologas. Deja, jo nėra.“

Rugpjūčio 17-23 d. septynias dienas mediniuose nameliuose ilsėjosi per 60 stovyklautojų iš visos Lietuvos, kuriems poilsį ir pramogas organizavo Vaiko širdies asociacija. Jau ketvirtus metus poilsį prie jūros šeimoms, auginančioms vaikus su įgimtomis širdies ligomis, po itin sudėtingų širdies operacijų, padovanojo vienas Palangos poilsio ir reabilitacijos centras.

„Dulkėtais keliais – dėl vaiko širdies“ siekia padėti sunkiai sergantiems Lietuvos vaikams saugiai ir laiku pasiekti gydymo įstaigas, neturinčioms automobilio, daugiavaikėms, socialiai remtinoms šeimoms iš pajūrio pasiekti VUL Santariškių klinikas, suteikti žinių, organizuoti sergantiems vaikams ir jų šeimos nariams laisvalaikį, padėti įvairiapuse parama.

Kasmet maždaug 250 vaikų tėvai išgirsta, kad jų atžaloms prireiks sudėtingos širdies operacijos. Apie 50 tokių intervencijų atliekama vos gimusiems kūdikiams, apsispręsti dėl jų tenka taip greitai, kad nėra laiko pasiruošti nei psichologiškai, nei finansiškai. Kitiems tenka laukti mėnesiais, metais, nežinant, ar sulauks.