NEVYRIAUSYBINIŲ VISUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ MUGĖ KLAIPĖDOJE

Nevyriausybinių visuomeninių organizacijų mugė Klaipėdoje - tai ne pirmas puikiai organizuotas tokio pobūdžio renginys Klaipėdos mieste, kurį organizavo Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius. Šioje mugėje buvo sudarytos galimybės Klaipėdos krašto nevyriausybinių organizacijų atstovams, savanoriams, vietos bendruomenės nariams, valdžios bei verslo atstovams dalyvauti novatoriško ir atraktyvaus projekto įgyvendinime.

Mugėje dalyvavo per 20 nevyriausybinių organizacijų (NVO). VŠA prezidentė Daiva Jonauskienė, nariai Kostas Jonauskas, Vilchelmas Jonauskas, VŠA savanorė Gina Rimkienė taip pat dalyvavo NVO mugėje. Ši NVO mugė subūrė didelį būrį nevyriausybinių organizacijų, telkė jas bendradarbiavimui, geros praktikos apsikeitimui ar tiesiog susipažinimui. Organizacijos džiaugėsi suteikta galimybe pristatyti save. VŠA dalyvius džiugino aktyvus, energingas ir iniciatyvus jaunimas, pasisiūlęs prisidėti VŠA veikloje. Savo galimą paramą VŠA nuoširdžiai pasisiūlė SMK Studentų klubas, Klaipėdos Jaunųjų Konservatorių Lyga, VŠĮ ,,Kitas Variantas“, jaunimo kultūrinė organizacija ,,Kultūros raktas“, Klaipėdos miesto Raudonasis Kryžius, Caritas, o su VŠĮ ,,Nuo pradžios“ Home – Start Lietuvoje direktore Rasa Tirūniene aptarta galimybė dėl bendrų projektų paieškos. Renginio metu ne tik susipažinta su Klaipėdos krašto nevyriausybinių organizacijų veikla, tačiau taip pat pasinaudota puikia galimybe užmegzti naudingus kontaktus.

Šis projektas – tai atsakas į Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime įsivyravusią apatiją ir žmonių neveiklumą. Projektas orientuotas į pilietinės visuomenės stiprinimą per nevyriausybinių organizacijų sektoriaus tolygią plėtrą, siekiama prisidėti prie visuomenės, kaip didelės jėgos, telkimo veikti siekiant bendrų tikslų. Tai savo kalboje pabrėžė Jonas Pocius – Žmogaus teisių stebėtojų atstovas, atvykęs iš Vokietijos, kurio pagrindinei idėjai ,,žmonės privalo kurti savo valstybę, nuo mūsų visų priklauso mūsų ateitis“ pritarė ir Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė. Renginio organizatoriai kvietė: „Nesamanok – būk sąmoningas!” Liūdino tik duomenys, kad Lietuvoje savanoriška veikla užsiima tik 11% žmonių, Klaipėdoje 11,6%, kai Europoje ir JAV šis skaičius siekia daugiau kaip 50%.

Mugės metu susipažinome su nevyriausybinių organizacijų veikla, pabendravome su kiekvienos organizacijos atstovais, apsikeitėme kontaktais. Iš visų sulaukėme tikrai nuoširdaus dėmesio, su kai kuriais numatėme būsimą partnerystę.

Abejones dėl dalyvavimo NVO veikloje padėjo išsklaidyti mugės metu vykusi nuomonių dvikova „Dalyvauti (ne)verta“, kurioje savo nuomone pasidalino Klaipėdos miesto jaunimo reikalų koordinatorius ir šių debatų moderatorius Modestas Vitkus, BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė, KUSS (Klaipėdos universiteto studentų sąjungos atstovybės) prezidentė Eglė Stankevičiūtė, Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos narė, taip pat NVO Vakarų Lietuvos vartotojų federacijos tarybos narė Alina Velykinė, Lietuvos estrados atlikėjas Stepas Januška, verslininkas Algis Pranckaitis bei Klaipėdos jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius. Tai pat diskusijoje dalyvavo verslininkas Linas Misevičius, seimo narys Evaldas Jurkevičius ir Klaipėdos NVO direktorius Jurgis Sutkus. Nors pasisakantieji diskusijoje buvo pasidalinę į grupes už ir prieš, bet reziumuodami pabaigoje vis dėlto sutarė, kad savanoriška veikla yra būtina ir labai reikalinga.