KALĖDINIO DŽIAUGSMO AKIMIRKOS VAIKAMS PO ŠIRDIES OPERACIJŲ

Vilnius, 2016-12-20. Artėjant gražiausioms metų šventėms Vaiko Širdies Asociacija, ne pelno siekianti organizacija įsteigta Kretingos rajone, veiklą vykdanti visoje Lietuvoje, surengė kalėdinį renginį Santariškių klinikų II širdies chirurgijos skyriuje. Jo metu asociacijos nariai, partneriai bei rėmėjai skyriuje gydomus vaikus. Neseniai 8-ąjį gimtadienį paminėjusi asociacija jau turi mecenatus – prieš Šv. Kalėdas jais tapo „KG Group“ priklausantys Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai.

Didžiosios metų šventės – tai metas, kai dalinamės gerumu ir parodome dėmesį mums rūpimiems žmonėms. Jau tapo tradicija, kad Vaiko Širdies Asociacijos nariai prieš Šv. Kalėdas aplanko VUL Santariškių II širdies chirurgijos skyriuje gydomus vaikučius. Šią gražią idėją palaikanti asociacijos narė Dominika Peldžiūtė pasakoja, kad bendraminčių palaikymas ir pagalba širdukams labai svarbi:

„Nesvarbu, kokiai bendruomenei mes – žmonės, priklausome, visuomet bendravimas ir palaikymas kiekvienam iš mūsų yra reikalingas. Juk žmogus iš prigimties yra socialus gyvūnas. Visuomenei ir, visų pirma, asociacijos bendruomenės nariams norime parodyti, kad mes nesame kitokie. Turime daug pavyzdžių, kai, augdami su širdies problemomis, išaugame ambicingi ir kupini didelių idėjų, užsiauginę auksines širdis,“ - pasakoja Dominika, kuri nuo ketverių metukų gyvena su implantuotu kardiostimuliatoriumi.

 

Ji prisimena, kad, kaskart lankydamasi Santariškių Vaikų kardiochirurgijos skyriuje ir matydama visus tuos mažus stebuklus, jautėsi atsakinga:

„Jaučiuosi naudinga, galėdama pasidalinti kažkuo didesniu, turėdama tokią pat patirtį. Nuo dienų, kai buvau dar paauglė, kaskart lankydamasi Santariškių Vaikų kardiochirurgijos skyriuje ir matydama visus tuos mažus stebuklus, su klausimu, ateisiančiu galbūt kažkada vėlesniame amžiuje „Kodėl?“, aš žinojau, kad ateityje prisidėsiu prie organizacijų, dirbančių su vaikais, einančiais per tą pačią patirtį, kurią kaupiau ir dar vis kaupiu,– teigė Dominika, -  Šiais metais sulaukėme itin daug savanorių, kurie prisidėjo prie šios Kalėdinės akcijos, surinkome daugiau nei pakankamai dovanų, dėka širdukų mamyčių, išsibarsčiusių įvairiausiuose šalies miestuose. 

Taip pat, šiais metais mums talkininkavo Simono Stanevičiaus progimnazijos pradinių klasių moksleiviai. Na, o šių metų renginio programą Santariškių klinikų II širdies chirurgijos skyriuje gydomiems vaikams pasisiūlė parengti Vilniaus kolegijos, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto, muzikinio teatro studijų programos studentė Agnė Levickaitė su kolege Karolina Macyte - trupės „Gyvi teatre" atlikėjos bei įkūrėjos. Ir čia šių metų pagalbininkų sąrašas tikrai nesibaigia! Šilčiausi padėkos žodžiai atitenka šiai geraširdžių komandai.“

Pasak Vaiko širdies asociacijos prezidentės Daivos Jonauskienės, širdukams svarbi ne tik artimųjų ir bendraminčių pagalba, bet ir visuomenės palaikymas:  

„Likimo nuskriaustiems vaikams ypatingai svarbus ir visuomenės palaikymas.  Šeimos, auginančios vaikus su sunkiomis širdies ligomis, yra linkusios užsidaryti ir gyventi su savo problemomis, todėl mūsų asociacijos tikslas – parodyti dėmesį, suburti šias šeimas, suteikti joms galimybę pabūti kartu ir dalintis tiek patirtimi, tiek naudinga informacija, - pasakoja D.Jonauskienė. - Šis dėmesys yra ypač svarbus, tad mūsų organizuojamos, jau tradicija tapusios, širdukų šeimų vasaros stovyklos arti jūros, nemokamos pripučiamų batutų pramogos, renginiai bei gydomų vaikučių lankymas gydymo įstaigose prieš didžiąsias šventės suteikia jiems galimybę pasijusti svarbiais.“

Daiva neslepia, kad neretai šioms šeimoms trūksta psichologinės pagalbos, naudingos švietėjiškos informacijos. Nei šių renginių, nei pagalbos nebūtų, jei asociacija neturėtų rėmėjų.

Pasak asociacijos prezidentės, aštuonerius metus gyvuojanti asociacijanuo pat pirmųjų metų bendradarbiauja su Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynais, kurie buvo pagrindiniai maisto tiekėjai stovykloms. Per tuos metus „KG Group“ įmonės remia tiek renginius, tiek stovyklas, kuriose susirinkusios šeimos ne tik turiningai praleidžia laiką, bet ir dalinasi savo patirtimi, naudinga informacija, juos sieja glaudus ryšys ir kasmet jie laukia kitų metų, kada vėl galės susitikti ir pabendrauti.

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai prieš didžiąsias metų šventes tapo Vaiko Širdies Asociacijos (VŠA) mecenatais.

„Norime padėti tiems, kam labiausiai pagalbos reikia – mažoms širdelėms, kad suteiktume viltį ir pagalbą jiems bei jų tėveliams. Šv. Kalėdos – tai metas prisiminti, koks geras jausmas širdyje, darant kilnius darbus. Ir, nors jų nestokojame visus metus, prieš didžiąsias metų šventes linkime ir Jums nepamiršti šio jausmo.“ – teigia „KG Group“ atstovas Artūras Skairys.

Per Kalėdinį renginį Santariškių klinikų II širdies chirurgijos skyriuje gydomiems vaikučiams išdalintos asociacijos narių bei savanorių paruoštos dovanėlės: įvairūs žaislai, šiltos vilnonės kojinės, rėmėjų dovanos: AB „Kauno grūdai“ gaminami mėgiamos herojės „Kakės makės“ avižinių dribsnių košės ir miltiniai mišiniai bei UAB „Eugesta“ „Kinder Surprise“ šokoladiniai kiaušiniai.

Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta 2-3 kartus daugiau, nei siekia Europos Sąjungos vidurkis.  

VUL Santariškių klinikų širdies chirurgijos centre atliekamos itin sudėtingos širdies operacijos kūdikiams ir vaikams. Tačiau reabilitacijos ir gydymo tęstinumas šiems vaikams vis dar sunkiai prieinamas. Tėvai, norėdami slaugyti savo ligoniuką po širdies operacijos vaikų sanatorijoje - niekada negauna nedarbingumo, nes vaikų širdies ligos Lietuvoje nėra įtrauktos į sunkių ligų sąrašą (o iki 2012 m. reabilitacijos paslaugos vaikams širdukams išvis nebūdavo teikiamos 10 metų ir daugiau, nebuvo net kardiologo etato sanatorijoje, galinčio stebėti vaiko būklę). Todėl norint prižiūrėti savo mažylį sanatorijoje ir padėti jo širdutei sustiprėti po sunkių likimo išbandymų tėvai susiduria su finansinėmis problemomis negaunant nedarbingumo, nes 18 ar 22 dienas būti sanatorijoje kartu su vaiku – didelė našta visai šeimai.

Prašome skirti 2% GPM ir paremti Vaiko Širdies Asociacijos veiklą finansine parama Swedbank LT417300010113058250! Daugiau informacijos www.vaikosirdis.lt