TRANSFORMUOK SAVE IR TRANSFORMUOSI VISKĄ APLINKUI

Prieš kelis metus VŠA tinklapyje pasidalintas mano rašytas laiškas šiandien skamba visai kitaip. Įgyvendintos vidinės kelionės ir praplauktos turbulencijos sukūrė atsakymus į visus tuo metu kankinusius klausimus. Atsakymai sukurti, nes viską gyvenime kuriame. 
Sulaukusi daug klausimų iš pačių širdukų ir šeimų, auginančių vaikus su širdies yda, supratau, kad tinkamo kelio ir atsakymų ieškantiems žmonėms reikia ne dar vieno graudaus teksto, bet motyvacijos ir praktinių, išbandytų ir pasitvirtinusių pasiūlymų, kaip gi galima priplaukti ramybės horizontą. 
Išbandžiau įvairiausias knygas (nuo dvasinių iki strateginių), energetikus, psichoterapiją; uždaviau kankinančius klausimus visiems atitinkamos srities gydytojams ir gavau į juos atsakymus; drąstiškai keičiau savo mąstysenos ir dienų rutinas, tiesiogiai bendravau su savimi; pakilau meditacijos praktikose. Susipažinau su žmonėmis, savarankiškai išsigydžiusiais įgimtas ligas, neįtikėtinomis pozityvumo ir pilnaverčio gyvenimo šalininkais po širdies transplantacijų. 
Kenčiant nuo panikos atakų ir ūmaus nerimo, vienas iš mano artimųjų pasakė: “Tai - tik vienas medis tavo miške”. Aš pridūriau: “O gal tik vieno medžio šaka”. 

Šiandieną aš, 22 m. mergina su kardiostimuliatoriumi, aortos koarktacija ir pakeistu vožtuvu gyvenu visavertį gyvenimą sielos ramybėje ir kasdienėse šypsenose. Išsigydžiau panikos atakas, baimę numirti, priešiškumą ir nepažinumą savai širdies ligai. Šiandieną aš einu bent 10km į dieną, 4 dienas į savaitę užsiimu fitnesu, likusias 3 – joga; kasdien atlieku 5 Tibeto pratimus. Šiandieną aš augu pilnaverčiuose santykiuose ne tik su savo gyvenimo partneriu, bet ir savimi, nebekompleksuojančia dėl randų ant savo moteriško kūno, bet dėkojančia už jo pateiktus klausimus ir sukurtus atsakymus. Jaučiuosi gražiausia, kai tik savimi pasirūpinu. Šiandieną aš tapau ir medituoju, o į dieną randu bent 10 vienos problemos sprendimų. Šiandieną aš drąsiai planuoju pati savo vaikų gimimus ir gimdymą, į kokį spektaklį ar muziejų mes eisime ir kokius autorius aptarinėsime; dirbu 4-iuose verslo projektuose, rašau bakalaurą, keliauju ir ruošiuosi 3-jų verslo idėjų įgyvendinimui. 
Liga visuomet yra psichologinė būsena. Mūsų mintys, emocijos, tiek išreikštos, tiek užspaustos, mūsų sukurta aplinka, mūsų meilė arba ne meilė sau transformuojasi į fizinį kūną, taip kurdama mūsų išorinį kūną. Jei įdomu patyrinėti plačiau šias sąveikas, siūlau pradėti nuo Valerijaus Sinelnikovo knygos “Pamilk savo ligą” ar kitų jo darbų. Reikėtų nurimti ir nustoti kurti rytojaus ligas, kurių šiuo metu nėra. Čia tampa aktualus sąmoningumo ir “čia ir dabar” momento praktikavimas. Tik mes ir tik mes nusprendžiame, ar gyventi maitinant ligą atstovaujantį gyvenimo būdą ar šviestis save savo ir kito geresniam rytojui. Tik mes ir tik mes nusprendžiame, ar savo baimę keliančias mintis perkelti į veiksmus ir realybę, ar užsiimti geros savijautos gamyba. 


Transformuok save ir transformuosi viską aplinkui. 
Sergantis kūnas tik parodo, kad reikėtų rinktis kitą kelią; jis siunčia signalus pokyčiui, kurio protas nepastebi arba nenori pripažinti; jis kalba apie balanso praradimą, todėl būtina atrasti, kokius įrankius pamiršote, leisdamiesi į apleistą vidinę ramybę. Picasso yra pasakęs: “Viskas, ką įsivaizduoji, yra tikra”. Todėl svajokite, nes tai - atsakymas jums. Susikurkite savo vizijų lentą, ženkite pirmąjį žingsnį svajonės link, rašykite laišką sau iš 2020, 2025, 2030 ar kitų metų, ugdykite save, kalbėkite su negaluojančia kūno vieta, būkite sąmoningi, rinkdamiesi, ką dedate į savo kūną ir ką dedate į savo mintis, širdį, kambarį. Reflektuokite ir didžiuokitės savo metų pasiekimais ir sudarykite sąrašą (RAŠTU!) naujai išsikeltų tikslų, minčių ne tik pasibaigiant metams, bet kiekvieną mėnesį. Judėkite, nes taip išreiškiama meilė kūnui, mūsų paklerusiai arba žėrinčiai tvirtovei, vieninteliams pastoviems namams. 
Nepamirškite, kad turite rūpintis protu, kūnu ir siela, nes vienas iš jų sudaro tik 33,33 proc. jūsų! Ir, svarbiausia, nepamirškite to mokyti savo vaikų. Kol pastarieji maži, jūs jiems siūlote, kokiomis mintimis ir vizijomis gyventi. Tiesa ir sveikata jūsų rankose, tik nurimkite, apžvelkite visą paveikslą ir leiskite jai tekėti per jus.

Dominika Peldžiutė