Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 8 d. įsakymą Nr. V-1043 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymo Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“ pakeitimo“, jame nurodytos medicininės indikacijos.

100 procentų bazinės kompensuojamųjų vaistų, įrašytų į Ligų ir kompensuojamų vaistų joms gydyti bei į Kompensuojamų vaistų sąrašus, ir medicinos pagalbos priemonių, įrašytų į Kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių sąrašą, ambulatoriniam gydymui. Sveikatos draudimo įstatymas (10 straipsnis)..

Kas yra įgimta širdies liga? Kaip dirba širdis? Kaip maža širdelė pradeda dirbti netinkamai? Kas lemia širdies ligų atsiradimą? Kokie yra ženklai? Ar tai paveikia vaikų vystymąsi? Ką jūs sutiksite ligoninėje? Ar tai paveldima? Pasiruošimas operacijai. Intensyvios terapijos skyriuje. Žinojimas, kuris įrengimas kam skirtas, gali padėti nusiraminti. Kaip išvengti endokardito. Imunizacija...

Įgimtos širdies ydos - tai anatominiai širdies ar stambiųjų kraujagyslių nukrypimai nuo normos, trikdantys kraujotaką, kurie atsirado prieš gimimą (jų gali gydytojas nepastebėti tik ką gimusiam kūdikiui), o išaiškėjo vėliau. Apsigimsta 6 – 8% naujagimių. Išsivysčiusiose šalyse sergančiųjų įgimtos širdies ydomis yra daugiau negu įgytomis (reumatinėmis).

Pirminė kardiopulmoninės sistemos funkcija yra teikti kraują, aprūpintą deguonimi tam, kad būtų patenkinti organizmo metabolitai poreikiai. Kai sportuojame ar patiriame stresą padidėja metabolinis aktyvumas, greitėja širdies susitraukimų dažnis – širdis stipriau dirbdama patenkina organizmo poreikius. Sveikame organizme šie pokyčiai padidina širdies išstumiamąjį kraujo tūrį.

Širdies transplantacija (ŠT) yra širdies persodinimas iš vieno žmogaus (donoro) kitam žmogui (recipientui). Skiriama ksenotransplantacija, kai širdis persodinama iš gyvūno žmogui ir alotransplantacija, kai iš žmogaus žmogui.

Echokardiografija (echoKG) – tai pagrindinis neinvazinis širdies ir stambių kraujagyslių ligų diagnostikos metodas. Jos metu galime nustatyti širdies ertmių dydį, širdies raumens sustorėjimą, įvertinti širdies funkciją bei vožtuvų darbą.

Širdis – tai raumeninis, netaisyklingo kūgio formos, daugmaž kumščio dydžio ertminis organas, gulintis ant diafragmos ir užimantis didžiąją tarpuplaučio dalį: du trečdaliai guli kairėje, o vienas trečdalis – dešinėje nuo vidurinės krūtinkaulio linijos (dažnai klaidingai galvojama, kad širdis yra kairėje krūtinės ląstos pusėje).

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS ĮSAKYMAS DĖL MEDICININĖS REABILITACIJOS IR SANATORINIO (ANTIRECIDYVINIO) GYDYMO ORGANIZAVIMO 2008m. sausio 17d. Nr.V-50 Vilnius

Patikimam peroralinių antikoaguliantų terapijos efektyvumui įvertinti. Skirta tiek asmeniniam, tiek profesionaliam naudojimui. Matuoklio pagalba nustatomi kraujo krešumo rodikliai: tarptautinis normalizuotas santykis (INR) ir protrombino laikas (PT)..